İnstagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım?

Siber zorbalığın gün geçtikçe arttığı bu zamanlarda İnstagram hesaplarının ele geçirilmesi, hesap sahiplerinin mağdur olmasına yol açıyor. İnstagram hesabım çalındı, nasıl geri alırım? Gibi sorular sıklıkla sorulmaya başladı yazdığımız bu yazıda sizlere çalınan İnstagram hesabını geri alma hakkında bilgiler sunacağız. Diğer yandan hesabınızı güvende tutmanın yolları ile alakalı bazı tüyoları da yine yazımız içerisinde bulabileceksiniz.

Çalınan İnstagram Hesabını Geri Alma

Çalınan veya ele geçirilen İnstagram hesabını geri almanın bir çok yolu var. Bu yollar daima sonuç vermeyebilir. Sonuç vermemesinin nedeni ise hesabınızı iyi şekilde koruyamamış olmanızdır. Çünkü İnstagram ve diğer sosyal medya siteleri, hesapların güvenliğini belirli bir noktaya kadar sağlar. Bu noktadan sonrası ise kullanıcının elindedir. Yani, hesap güvenliğinizin bir bölümünü sağlamak bütünüyle sizin sorumluluğunuzdadır.

İnstagram Hesabım Çalındı!

Çalınan veya ele geçirilen İnstagram hesabını geri almanın yollarından bahsetmeden önce, İnstagram hesabınızı geri alabilmek için bir şeyi bilmek gerekmektedir. Hesaba erişebiliyor musunuz yoksa erişemiyor musunuz? Her iki seçenek için de hesap kurtarma işlemleri için yapılması gerekli olanları anlatacağız.

Erişemediğimiz Instagram Hesabımızı Nasıl Geri Alırız?

Çalınan İnstagram hesabımıza hala erişiminiz yoksa, hesaba giremiyorsanız yerine getirmemiz gerekli olan bazı işlemler bulunmaktadır. Bu işlemler basit olarak şöyle ifade ediliyor: E-Posta Hesabınızı Kontrol Edin, E-posta hesabınızı kontrol edin.

security@mail.instagram.com adresinden e-posta adresinizin değiştirildiğine dair mail almışsanız bu değişikliği geri al linkine tıklayın ve hesabınıza bir kez daha bu mail adresinizi tanımlayın. E-posta, telefon numarası ve şifre değiştirilmiş ise giriş bağlantısı talep ederek hesaba erişin ve değişen bilgilerinizi eski haline getirmeyi deneyin.

Cep Telefonunuz İle Şifre Sıfırlamayı Deneyin!

İnstagram giriş sayfasına giderek çalınan instagram hesabınızı çok kolay bir şekilde geri alabilirsiniz. Giriş yapma sayfasında “parolamı sıfırla” bağlantısına basarak cep telefonunuza erişim kodu göndererek hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz. Bu kod ile mevcut şifrenizi sıfırlayıp bu yazının diğer bölümündeki değişiklikleri yapabilir ve hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Bağlı Facebook Hesabı ile İnstagram Hesabınızı Kurtarın!

Eğer İnstagram hesabınıza bağlı bir Facebook hesabınız varsa hesabınızı geri alabilirsiniz. Bunu yapabilmek için İnstagram hesabınıza Facebook adresiniz ile giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Facebook’a Oturum açmış bir web browser veya akıllı telefon üzerinden instagram’a giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Facebook ile giriş yaptığınızda hesap ayarlarınıza erişebileceksiniz. Eriştiğiniz hesabın güvenlik ayarların tekrar gözden geçirebilirsiniz.

Eğer bunları yaparsanız hesabınızı almanız kolay olacaktır.

Hesaplarınızı güvende tutmak için kullanmış olduğunuz password-şifrelerinizi mutlak surette klavyenin alt-üst tuşlarından da ( !”^^$%&”()=? ) gibi karakterler kullanın. Bu karakterlerin hacker-lamer’ler tarafından kırılması çok zor yöntemdir. O yüzden bu kişiler şifrelerinde bu karakterleri kullanan hesap sahipleriyle hiç uğraşmaz zaman harcamazlar.

Yorumlarınızı Ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Sohbet
Merhabalar, size yardımcı olabilirmiyiz?
Hemen Teklif Alın